În timp ce cu toţii mai stingem câte-un bec prin casă pentru a face economie la energia electrică, pentru un primar dintr-o localitate mureşeană factura la curent nu reprezintă, de ani buni, vreun stres. Împreună cu şoferul său şi cu un angajat al Electrica, edilul fură curent, la propriu. Anchetatorii vorbesc de un tun de peste un milion de lei pentru care a fost plasat sub control judiciar în următoarele 60 de zile şi are interdicția de a-și exercita funcția.
Reclamă