22 iunie 2026
Donaţie record pentru Oraşul Faptelor Bune. Suma neaşteptată strânsă pentru Alex, un băieţel care luptă să învingă cancerul pentru a patra oară

Aseară, cei opt DJ Radio ZU şi-au luat rămas bun de la Oraşul Faptelor Bune. După ce timp de o săptămână, au făcut din imposibil – posibil. Aceştia au părăsit casa de sticlă din Piaţa Unirii şi au urcat pe scena Târgului de Crăciun. La finalul maratonului de fapte bune, Dj-i au reuşit să strângă de la oamenii cu suflet mare peste un milion de euro, cea mai mai mare sumă de până acum. Aproape dublu, în comparaţie cu anul 2019, când a avut loc prima ediţie organizată la Oradea. 

Reclamă