Momente emoţionante în Israel! După un an şi patru luni de captivitate, trei ostatici au fost eliberaţi de Hamas. La Tel Aviv, familiile i-au aşteptat cu ochii în lacrimi. Medicii spun însă că starea lor sănătate este grav afectată pentru că nu au fost hrăniţi cum trebuie. În schimbul lor, 183 de palestinieni au fost eliberaţi din închisorile israeliene. Armistiţiul continuă, iar în următoarea fază ar urma să fie eliberaţi alţi 60 de prizonieri israelieni, în timp ce trupele se vor retrage la graniţa de nord a Fâşiei Gaza.
Reclamă